Prihlásiť sa do Triezveho priestoru

 

Hlavná strana

Anonymní alkoholici

Je AA prevás? otestujte sa

O Triezvom priestore

Dvanásť krokov

Dvanásť tradícií

Čo AA nerobí

Kontakty

Napíšte nám

O Triezvom priestore:

Triezvy priestor je internetová skupina anonymných alkoholikov. Jedinou podmienkou členstva je túžba prestať piť. Funguje na princípe mailing listov t.j. diskusných skupín.  Ak člen skupiny pošle na adresu skupiny e-mail, dostane ho každý jej člen. V praxi to vyzerá tak, že do e-mailovej schránky člena prichádzajú všetky príspevky od ostatných členov. V pondelok uvedie jeden dobrovoľník tému týždňa. Témou môže byť niektorý krok, tradícia, téma súvisiaca so závislosťou alebo životný príbeh. Každý, kto má záujem napísať niečo k téme, pošle skupine svoj príspevok. Samozrejme, ak má niekto potrebu písať o niečom inom, môže. Téma týždňa sa uzavrie v sobotu večer. Každý deň sa členom posiela kapitola z publikácie "Denné zamyslenie".

Čo mi Triezvy priestor môže priniesť?

Internetová skupina je ďalším spôsobom pre alkoholikov, ako sa deliť o svoje skúsenosti, silu a nádej v súvislosti s alkoholizmom. Nemá nahradiť „živé stretnutia“. Jej výhodou je, že takto môžeme byť v pravidelnom kontakte s ľuďmi, s ktorými nás reálne delí veľká vzdialenosť. Skupina je prakticky dostupná pre každého, pre koho jazyk nie je bariérou.  Máme napríklad členov z Kanady, USA, Anglicka, Mongolska, Švédska. Veľmi osožnou môže byť pre ľudí bývajúcich tam, kde skupiny AA ešte nie sú založené alebo pre imobilných ľudí. Je prístupná 24 hodín denne.

Čo po prihlásení?

Po prihlásení už iba čakajte, kým vám začnú chodiť príspevky. Dostanete i e-mail na uvítanie od niektorého z členov. Dobrým začiatkom môže byť to, že skupine o sebe napíšete niekoľko slov.

Ako prispievať?

Stačí napísať e-mail na adresu triezvypriestor@list.changenet.sk  Prispievať sa dá až po prihlásení do skupiny.

Čo ak nemám internet?

Môžete využívať internetové kaviarne alebo iné zariadenia, kde je internet sprístupnený pre verejnosť. 
Ak nemáte vlastnú e-mailovú schránku, môžete si ju bezplatne zriadiť napríklad na http://www.google.sk/ kliknutim na Gmail v hornej časti stránky.

Na záver

Je to celé veľmi jednoduché. Nedajte sa odradiť ani v prípade, že nemáte veľa skúseností s počítačmi. Akékoľvek otázky súvisiace so skupinou môžete adresovať na triezvypriestor@changenet.sk     

 

Psychológ o AA 

Anonymní alkoholici (AA) sú dnes najrozšírenejšou svojpomocnou skupinou na svete. Za 71 rokov od založenia sa rozšírili do 180 krajín, oslovili viac než 2 milióny členov a získali si uznanie laickej i odbornej verejnosti.

(Psychiatria, 13, č.3.-4,
s. 177-181)

Celý článokLast updated: February 08, 2011.